Wkładki uprawne do dużych donic kwiatowych

Wkładki uprawne

Rośliny potrzebują trzech podstawowych rzeczy, aby rosnąć i dobrze się rozwijać: dużo światła słonecznego, ziemi pełnej składników odżywczych i oczywiście wody. Pozwól nam pokazać, jak prosta może być pielęgnacja roślin z udziałem wkładek uprawnych! Podlewanie roślin nie zawsze jest łatwe. Podlewasz za mało, a wyschną, daj im za dużo wody i ryzykujesz stagnację. Dlatego opracowaliśmy inteligentne nawadnianie i sadzenie, system, który pozwala roślinom otrzymać odpowiednią ilość wody, jakiej potrzebują, zgodnie z zamierzeniami natury. Nasz inteligentny system nawadniania naśladuje naturalne środowisko dla roślin. Nasze wkładki uprawne wspierają rośliny i dostarczają im wszystkich ważnych składników odżywczych, których potrzebują. Regulują również dopływ wody do korzeni, dzięki czemu rośliny zawsze otrzymują odpowiednią ilość wody bez ryzyka letargu.

Wkładka uprawna donicy Cubi 38.38
35,00 zł
(brutto)
Produkt dostępny na zamówienie
Wkładka uprawna donicy Cubi wykonana jest z pogrubionego włóknina szklanego, która nie zatrzymuje nadmiaru wody, umożliwiając swobodnie oddychać korzeni roślin. Solidna i trwała, można ją wielokrotnie wykorzystać. Gdy korzenie roślin są narażone na bardzo wilgotne otoczenie, to rośliny będą szybko marniały. Optymalna wilgotność gleby umożliwia prawidłowy rozwój bryły korzeniowej rośliny. Wkładka z pomocą zmyślnie ukształtowanych krawędzi idealnie pasuje do określonego modelu donicy i pozwala na łatwy montaż. Pozwala swobodnie i skutecznie oszczędzać ilość gleby użytej do uprawy rośliny i obniża znacząco ciężar kompletnej kompozycji roślinnej. Przenoszenie donicy jest łatwe, a rośliny mają mniejszy stres podczas ruchu.
Wkładka uprawna donicy Falko 100
35,00 zł
(brutto)
W magazynie
Nowoczesne laminatowe pudełko roślinne, idealne do uprawy aromatycznych ziół i warzyw również na tarasie lub na balkonie. Materiał przyjazny dla środowiska i do recyklingu, bardzo stabilna - 2 mm grubości – pojemność - 35 l gleby - bardzo łatwa do montażu dzięki idealnie wyprofilowanej krawędzi oparcia w donicy osłonce. Twoje rośliny stają się bezobsługowe. Od dzisiaj możesz dbać o swoje rośliny bez poświęcania zbyt wiele czasu, jak prawdziwy profesjonalista. Wkładka może być uzbrojona w prostym systemem nawadniania, który zapewnia właściwą dawkę wody w odpowiednim czasie. System jest wyposażony w wodę, który wskazuje, kiedy trzeba go napełnić, po czym rośliny są samowystarczalne przez kilka tygodni. Mniej problemu! Wkładka jest kompatybilna z określonym modelem donicy.
Wkładka uprawna donicy Normalis 55
34,00 zł
(brutto)
Produkt dostępny na zamówienie
Pojemniki uprawy roślin są jednym z najczęściej używanych rozwiązań w ogrodach balkonowych. Pozwalają nam prowadzić uprawę w bardzo wygodnej pozycji, a dzięki ergonometrycznej wysokości są bardzo praktyczne dla osób starszych lub osób o ograniczonej mobilności. Ułatwiają przemieszczanie kompletnej uprawy kwiatowej, która w łatwy sposób trafia do donicy osłonki. Wkładki uprawne są wykonane z wytrzymałych materiałów, które znacząco ułatwiają obsadzenie donicy roślinnością. Dobrana głębokość wkładki uprawnej, która jest montowana z pomocą wyprofilowanych zamków zajmuje zwykle 1/3 głębokości donicy pełniącej rolę osłonki. Nie bez znaczenia jest obniżenie końcowego ciężaru zestawu, którego dopuszczalną wagę limitują brzegowe warunki użytkowania balkonów.

Czy wiesz, do czego służą wkładki uprawne?

Najprościej mówiąc, to bardzo wygodny system przesadzania roślin. Są pomocne nie tylko w łatwym użytkowaniu, ale również wspierają zdrowy rozwój roślin. Przesadzanie wiążę się z dodatkowym bałaganem i poprzez to z pewnością często odwlekasz wykonanie tego zadania. Musisz zdawać sobie sprawę, że kiedy donica jest zbyt mała, system korzeniowy nie może swobodnie oraz prawidłowo się rozwijać, ponieważ jest ściśnięty, w wyniku czego roślina zaczyna w widoczny sposób marnieć. Przychodzimy z pomocą! Donice wyposażone w system nawadniania i uprawy umożliwiają łatwe przesadzanie roślin w momencie, gdy tego będą już potrzebowały.

W jaki sposób korzystać z wkładek uprawnych do donic ozdobnych?

System działania jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności należy usunąć wkładkę razem z zawartością - okazuje się to zbawienne wówczas, gdy mamy do czynienia z bardzo ciężką donicą. Następnym krokiem jest przeniesienie pojemnika z zawartością oraz zastąpienie go uprzednio już przygotowaną, ukwieconą sadzonką. Donice, osłonki wyposażone we wkładkę uprawową zawierają specjalny system przelewowy, co umożliwia bezproblemową wymianę wody - korzenie pobierają ją jedynie wtedy, gdy jej potrzebują. Pozwala to na zapewnienie roślinom idealnych warunków rozwoju. Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się nadmiernie je podlać i przez to zniszczyć - dzięki proponowanym przez nas produktom możesz bez obaw hodować ulubioną roślinność w swoim domu.

Dlaczego warto skorzystać z oferty wkładek uprawnych?

Część z naszych wkładek wykonana jest z włókna szklanego, czyli materiału trwałego, o bardzo wysokiej jakości, inne zaś - z polietylenu - tworzywa odpornego na niekorzystne warunki środowiskowe. W naszej ofercie znajdziesz wkładki do donic okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne, o różnych pojemnościach, np. 15, 20 czy 35 litrów. Należy wiedzieć, że wkładkę trzeba dopasować do wymiarów oraz kształtu donicy. Każda, dostępna w naszym sklepie internetowym, dedykowana jest konkretnemu jej modelowi. Warto postawić na tego rodzaju rozwiązania, aby zapewnić swoim roślinom najlepsze warunki. Dzięki wkładkom uprawnym system korzeniowy ma stały dopływ tlenu, przez co ziemia nie ulega gniciu, a kwiaty mogą wzrastać w swobodny sposób, ciesząc nasze oczy.

Dysponujemy bogatym asortymentem, zatem każdy miłośnik roślin, a także zaawansowany bądź początkujący ogrodnik, jest w stanie wybrać tutaj coś dla siebie. Zachęcamy do zakupów, ponieważ gwarantujemy bardzo korzystne ceny.