Donice - z czego są zrobione i które wybrać?

Kategorie

Projekt i aranżacja przestrzeni ogrodowej z udziałem donic

Nie możesz się już doczekać wiosny i początku sezonu ogrodniczego? Możesz planować i marzyć z wyprzedzeniem w środku zimy. Pokazujemy, jak urozmaicić swój ogród wykorzystując klasyczne donice! Zaprojektuj swój ogród, taras, balkon z nami!

Jeszcze tak niedawno było to niemożliwe! W przeszłości doniczki były używane prawie wyłącznie do prezentacji wrażliwych roślin na zewnątrz w sezonie letnim, a w okresie zimy przenoszono je do pomieszczeń. Na szczęście to się zmieniło. Dzięki donicom odpornym na mróz, wysokie temperatury i promieniowanie UV możemy teraz eksponować prawie każdą roślinę w ogrodzie całym rokiem. To znacznie rozszerza możliwości projektanta zieleni i pasjonatów ogrodnictwa.

Klasyczne donice z terakoty

Znamy je, lubimy i przez długi czas nie mieliśmy innego wyjścia. Przez wieki jedynymi dostępnymi doniczkami na rośliny były klasyczne modele wykonane z terakoty w różnych kształtach i wielkościach. Występujące w naturalnie ciepłym, ziemistym lub czerwonawym odcieniem nieszkliwione naczynia gliniane bardzo dobrze komponowały się z żywą zielenią i kwitnącymi roślinami.

Fakt, że z biegiem czasu rozprzestrzeniała się na ich powierzchni lipa i zielone algi, nie umniejszał ich piękna. Bez narzekania przyjmowaliśmy również ich kruchość. Ale zimowanie wrażliwych naczyń było naprawdę trudne, gdy tylko pojawiły się pierwsze mrozy. Wprawdzie istnieją obecnie specjalnie utwardzone warianty, które są uważane za odporne na zimę, ale ostatecznie nigdy nie można mieć pewności, czy gwarancja producenta wiąże się z pewnymi warunkami, które są trudne lub niemożliwe do spełnienia w przydomowym ogrodzie.

Solidne donice z włókna szklanego

Dobrze, że są teraz alternatywy. Doniczki wykonane z nowoczesnych materiałów wyprzedziły terakotę. Mrozoodporne, odporne na warunki atmosferyczne i prawie niezniszczalne, można je pozostawić na zewnątrz przez cały rok.

Przyjrzyj się wytrzymałym materiałom, którym ani lód, śnieg, ani ulewny deszcz nie jest w stanie zaszkodzić.

Takim materiałem jest włókno szklane, które umożliwia budowę donic w wielu kształtach i kolorach. Są to donice z laminatu poliestrowo szklanego wykonane z mat włókna szklanego i żywicy syntetycznej. Są lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i mrozoodporne, o ile materiał nie zawiera skał. W razie wątpliwości zapytaj! Jeżeli został domieszany proszek skalny, materiał może nasiąkać wodą i pękać, gdy jest mroźna zima. Donice z laminatu poliestrowo szklanego, które stoją na dworze przez cały rok, powinny mieć strukturę matową z niezbyt błyszczącą powierzchnią, ponieważ gdyby zostały zaatakowane przez grad i śnieg to wkrótce przestałyby błyszczeć tak pięknie.

Donice stalowe corten ze szlachetną rdzą

Donice ogrodowe ze stali corten przeznaczone są głównie do użytku na zewnątrz, ponieważ ich rdzawobrązowy kolor rozwija się pod wpływem zmiennych warunków środowiskowych. W rzeczywistości jest to rdza, ale donica nie jest uszkodzona, ponieważ warstwa ochronna w postaci powierzchniowej patyny zapobiega rdzewieniu głębszych partii materiału. Szlachetna rdza, która charakteryzuje donice z cortenu harmonizuje kolorystycznie ze wszystkimi zielonymi roślinami, dzięki czemu dobrze komponują się w ogrodzie i zdecydowanie przyciągają wzrok.

Donice ze stali nierdzewnej zwanej inoxem

Kolejnym alternatywnym rozwiązaniem nowoczesnej aranżacji są donice ze stali nierdzewnej, są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne i mrozoodporne. Ich metaliczny wygląd sprawia, że wyglądają bardzo elegancko. Ta trwałość ma swoją cenę: donice z inoxu - stali nierdzewnej są najdroższymi doniczkami na rynku. Dostępne warianty mają zazwyczaj proste, geometryczne kształty, a także powierzchnie polerowane lub szczotkowane. Bardziej nadają się do nowoczesnych ogrodów w surowym stylu niż do zielonego ogródka przydomowego. Aby rośliny w doniczkach stalowych latem nie nagrzewały się zbyt mocno, warto uzbroić je w wewnętrzną warstwę ochronną izolacyjną, która zapobiega nagrzewaniu się korzeni.

Technorattan w ogrodzie

Technorattan to syntetyczna siatka wzorowana na naturalnym rattanie. Ma zastosowanie w produkcji mebli ogrodowych, które dzięki odporności na wiatr i warunki pogodowe mogą stać na zewnątrz przez cały rok. Obecnie dostępne są również donice wykonane z technorattanu, które dobrze komponują się z takimi meblami.

Duże i ciężkie donice betonowe

Obecny trend dotyczy donic wykonanych z betonu. Oczywiście nie jest to ten sam beton, z którego budowane są domy, ale włókno-cement: mieszanka piasku, żwiru, cementu i włókna szklanego.

Donice wykonane z tego materiału są bardzo ciężkie i dzięki temu lepiej zabezpieczone przed kradzieżą. Dzięki odcieniom szarości, antracytu i beżu można je dobrze wykorzystać w aranżacji ogrodu. Jeśli uznasz je za zbyt ciężkie, to możesz użyć donic z włókna szklanego w betonowym projekcie. Donice te są wizualnie podobne do tych wykonanych z betonu, ale znacznie lżejsze.

Donice polietylenowe: mały wysiłek, duży efekt!

Pod koniec zimy miłośnicy ogrodnictwa i ogrodnicy hobbyści lubią myśleć o upiększeniu swojego ogrodu. Można by pomyśleć, że ściana z suchego kamienia byłaby świetna, bo odpowiedni ekran prywatności był już w planie w zeszłym roku. Ale niestety nie było czasu na realizację! Gdy nadejdzie wiosna, znów nadejdzie czas sadzenia i jest 1000 rzeczy pilniejszych do zrobienia niż remonty na dużą skalę.

Czy ty czujesz to samo? W takim razie jesteś kandydatem do projektowania ogrodu wybierając donice z polietylenu w nowoczesnym wydaniu! Dzięki nim ogród można znacznie uatrakcyjnić wizualnie. Możesz organizować rabaty, ustawiać punkty centralne i wiele więcej. I nic z tego nie jest wieczne, donice są lekkie i można je przestawiać, jeśli obecny układ nie jest już odpowiedni. Wszystko tu jest możliwe? Daj się zainspirować naszymi sugestiami wykorzystując donice plastikowe.

Donice z aluminium są elementem przyciągającym wzrok

Rozejrzyj się czy w Twoim ogrodzie są miejsca, które wydają się nudne? Weź pod uwagę całe obszary, które niewielką ilością zieleni oferują zbyt mało dla oka? Ustaw tam duże przyciągające wzrok donice z aluminium i obsadź je roślinami w kontrastowym programie kolorystycznym. Aluminiowa donica zwykle bardzo dobrze pasuje do ławki ogrodowej. Jeśli przebywasz tam często, możesz również wybrać szczególnie dobrze pachnące rośliny doniczkowe, na przykład róże lub krzewy lawendy uprawiane dla intensywnego zapachu. Schody to również klasyczne miejsca, które łatwo ozdobić doniczkami lub donicami. Kilka doniczek obok siebie lub na stojaku idealnie harmonizują obsadzone tymi samymi roślinami. Stwarza to oczywiście zupełnie inną, szczęśliwszą atmosferę, szczególnie w okresie kwitnienia. Piękne efekty można osiągnąć również z trawami ozdobnymi, które naprawdę świetnie prezentują się w donicach aluminiowych w kształcie sześcianu.

Czy teraz masz ochotę przygotować swój projekt ogrodu? Co powiesz na temat śródziemnomorskiego ogrodu z wykorzystaniem naszych cudownych donic? Życzymy dobrej zabawy!

Biała donica z laminatu Normalis 60.50.200
1 750,00 zł
(brutto)
W magazynie
Ta klasyczna donica Normalis występuje w trzech kolorach, będzie dobrym wyborem do prezentacji szerokiej gamy kwiatów i roślin w domu i na zewnątrz. Nasz sklep internetowy oferuje wiele rozmiarów. Materiał to wysokiej jakości włókno szklane, które jest lekkie i niezawodne. Taka piękna i stylowa donica o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych jest odporna na zmiany pogody i w dobrym stanie przetrwa wiele lat. Krótko mówiąc, z tymi donicami możesz zainspirować wiele rozwiązań umeblowania bez konieczności wydawania olbrzymich pieniędzy.
Donica z laminatu Normalis 60.50.150
Od 1 380,00 zł
(brutto)
W magazynie
Dodaj nutę nowoczesnej elegancji do wnętrza lub na zewnątrz dzięki naszej kolekcji donic z włókna szklanego, które uzupełniają zarówno tradycyjny, jak i współczesny wystrój. Każda donica na kwiaty jest starannie ręcznie wykonana, aby była trwała, wszechstronna i lekka. Laminat, to materiał o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, niekorozyjny, idealny zarówno do użytku w domu, jak iw ogrodzie. Dzięki gustownemu wzornictwu i różnorodności nowoczesnego wykończenia, oraz opcji kolorystycznych idealnie pasują do każdego domu lub przestrzeni handlowej.
Donica z laminatu Normalis 60.50.120
Od 1 169,00 zł
(brutto)
W magazynie
Duże gabaryty - duży efekt. Normalis to donica z laminatu o dużym formacie i nowoczesnym designie. To jedna z tych donic, obok których nie można przejść obojętnie. Przykuwa uwagę nie tylko swoimi gabarytami, ale również niecodziennym, z jednej strony eleganckim i klasycznym, ale z drugiej strony również nieco awangardowym kształcie. Nadaje się przede wszystkim do dużych nasadzeń. Niemniej jednak podkreśla walory estetyczne każdej kompozycji roślinnej. Pasuje do wnętrz nowoczesnych i klasycznych.
Biała donica z laminatu Normalis 40.40.100
735,00 zł
(brutto)
W magazynie
Duża donica do domu i do ogrodu. Normalis to niecodzienne rozwiązanie dla wymagającego klienta, który ceni wysoką jakość i estetykę produktu. Donica z laminatu podkreśla piękno roślinności. Jest niezwykle stylowa i elegancka. To donica z pazurem. Z uwagi na wielkość sprawdzi się przede wszystkim w większych przestrzeniach. Jest idealna do wyższych nasadzeń i kompozycji kwiatowych. Elegancka donica o niebanalnym kształcie nie musi być przeznaczona wyłącznie do wnętrz. Donicę z laminatu Normalis możesz wykorzystać zarówno w tworzeniu aranżacji roślinnych w Twoim domu, jak i na tarasie.
Donica z laminatu Cubi 100.40.40
736,00 zł
(brutto)
738,00 zł szt
Towar dostępny na zamówienie
Donica Cubi z laminatu poliestrowo szklanego. Jej niewielka waga jest bardzo istotną cechą, szczególnie dla dużych donic, ponieważ znacznie ułatwia przemieszczanie i przenoszenie. Nasze donice wykonane są z nietoksycznego laminatu, wysokiej jakości żywicy i nadają się do recyklingu. Są najlepszą opcją eksponowania na zewnątrz, ponieważ mają dużą odporność na nagłe zmiany temperatury, padanie promieni słonecznych, deszczu, podmuchów wiatru no i mrozu. Ponadto materiał ten nie zatrzymuje wilgoci i ciepła jak to ma miejsce w przypadku donic glinianych, co jest bardzo wskazane dla prawidłowego rozwoju Twoich roślin. Przeglądając nasz sklep internetowy, zobaczysz szeroką gamę doniczek z laminatu poliestrowo szklanego w różnych kształtach, zróżnicowanej kolorystyce o różnym przeznaczeniu.
Donica z laminatu Cubi 60.60.60
842,00 zł
(brutto)
Towar dostępny na zamówienie
Donice ręcznie robione w Polsce, wykonane z laminatu poliestrowo szklanego, przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Donice wykonane z włókna szklanego są wytrzymałe, trwałe i lekkie. Włókno szklane to tani w utrzymaniu, niekorozyjny materiał idealny do ogrodu. Występują w dwóch wykończeniach – w połysku i matowym. Pierwsze wykończenie z dodatkową warstwą bardzo błyszczącego żelkotu, drugie nierefleksyjne i nieco szorstkie, jak drobno szlifowany kamień.
Donica z laminatu Cubi 50.50.50
639,00 zł
(brutto)
Towar dostępny na zamówienie
W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę donic żywicznych, które pozwolą udekorować Twój dom i spersonalizować go, dodając mu elegancji i nowoczesności. Proponujemy Państwu klasyczną donice Cubi wykonaną z laminatu o eleganckich tradycyjnych wzorach i geometrycznych kształtach. Posiadamy również donice o bardziej nowoczesnych i innowacyjnych kształtach. Jej ponadczasowy styl oczaruje Cię. Przekonasz się, że we wszystkich przypadkach nasze donice są bardzo funkcjonalne i mają doskonałe wykończenie. Nasze doniczki żywiczne wykonane są ręcznie z najwyższą starannością. Wykorzystaj tę chwilę, aby wyremontować swój taras lub ogród, kupując wysokiej jakości donice w wyjątkowej cenie.
Donica z laminatu Cubi 40.60.60
653,00 zł
(brutto)
W magazynie
Oryginalność i elegancja z nutą ekstrawagancji. Taka jest kwadratowa donica z laminatu Cubi. To produkt stworzony z myślą o najnowszych trendach. Nie ma tutaj mowy o zbyt rzucającej się w oczy sylwetce. Donica z laminatu zaskakuje swoim ciekawym i pomysłowym kształtem, który mimo wszystko pozostaje w bardziej klasycznym formacie. Jej niebanalny design nie tylko podkreśli urok kompozycji roślinnej, ale wprowadzi również element ekstrawagancji do Twojego wnętrza. To donica idealnie sprawdzi się w każdym stylu. Odpowiednia do zaprezentowania palmy w salonie. Lekka konstrukcja pozwala na dowolne przemieszczania donicy w określone miejsce przy zmianie ogólnej koncepcji umeblowania salonu. Donica kwadratowa o wymiarach 60 x 60 cm. z wyprofilowaną górną krawędzią jest praktyczna w użytkowaniu.
Donica z laminatu Cubi 60.38.38
Od 462,00 zł
(brutto)
W magazynie
Donice z włókna szklanego w połączeniu z roślinami stanowią optycznie stały punkt na wielu tarasach i balkonach. Ta atmosfera gwarantuje niezapomniane wrażenia! Zwłaszcza na zewnątrz, gdy doniczki z włókna szklanego są wystawione na działanie warunków atmosferycznych, doskonałe właściwości materiału są wyraźnie zauważalne. Prawdziwy majstersztyk. Donica z laminatu Cubi to znakomite rozwiązanie dla klientów szukających modnej donicy o nowoczesnej linii, która jest łatwa w utrzymaniu i nadaje się nie tylko do wnętrza domu. Wykonanie z włókna szklanego wpłynęło na odporność i trwałość niezależnie od warunków pogodowych. Ta wysokiej klasy donica to produkt, który nie zawiedzie nikogo.
Donica z laminatu Anullo 90
617,00 zł
(brutto)
W magazynie
Wysoka donica - duże możliwości Przedstawiamy Państwu niesamowitą donicę wykonaną z trwałego laminatu, która jest prawdziwym arcydziełem. Jej prosty kształt podkreśla walory estetyczne kompozycji kwiatowej. Pasuje zarówno do drobnych, jak i większych nasadzeń. Brak zbędnych dodatków i ozdób oraz staranne wykonanie nadaje donicy szyku i elegancji.
Donica z laminatu Falko 100
595,00 zł
(brutto)
W magazynie
Prosta i nowoczesna linia białych donic Donica z laminatu Falko 100 zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów. Jej prosta linia idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Z uwagi na jej wielkość Falko100 odbiega od standardowych donic, dlatego jest odpowiednia dla osób szukających niecodziennych rozwiązań. Nowoczesna forma donicy z laminatu podkreśla piękno każdej kompozycji kwiatowej.
Donica z laminatu Ultimo 92
595,00 zł
(brutto)
W magazynie
Ekskluzywna, ozdobna donica. Wysublimowany kształt pozwala ustawić ją w narożniku salonu lub tarasu co daje ciekawy efekt wizualny. Godna polecenia do ogrodu jak i na balkon. Będzie ozdobą Twojego salonu, sypialni czy biura. Aranżacje wnętrz z jej wykorzystaniem staną się nowoczesne i efektowne. Odpowiednia do ogrodów zimowych i patio. Modna i zarazem funkcjonalna. Niezwykle wytrzymała i trwała. Swym wyglądem będzie cieszyć oczy przez wiele lat.
Donica z laminatu Ultimo 61
490,00 zł
(brutto)
W magazynie
Najmodniejsza donica sezonu Donica z laminatu Ultimo wykonana jest z dbałością o najmniejsze szczegóły. Ręczne wykonanie donicy zapewnia brak jakichkolwiek ubytków i wad. Donica posiada najmodniejszy w tym sezonie kształt, dzięki któremu wybrane przez Państwa kompozycje kwiatowe będą się prezentować wyjątkowo gustownie. Pasuje do każdego stylu. Idealnie prezentuje się zarówno z mniejszymi, jak i większymi nasadzeniami.
Donica z laminatu Ultimo 52
Od 675,35 zł
(brutto)
Produkt jest dostępny z różnymi opcjami
Donica, która czyni cuda Ta niepozorna z wyglądu donica wykonana z laminatu to prawdziwy hit sezonu. Nie rozczaruje nikogo. Nawet najbardziej wymagającego klienta. Stanowi wysokiej jakości element dekoracyjny, który upiększy każdą aranżację. Podnosi walory estetyczne nawet skromnych kompozycji kwiatowych podkreślając przy tym wyjątkowość rośliny. Donica z laminatu w klasycznym kształcie sprosta oczekiwaniom klientów szukających prostych i jednocześnie nowoczesnych rozwiązań.
Donica z laminatu Normalis 40.50.230
1 790,00 zł
(brutto)
W magazynie
Skorzystaj z ostatnich dni dobrej pogody, jaką oferuje jesień i ciesz się słońcem na świeżym powietrzu, dekorując swój taras lub ogród i przygotowuj rośliny na zimę. W ten sposób na wiosnę pojawią się piękne kwiaty. Doniczki z żywicy, które oferujemy oprócz tego, że są bardzo atrakcyjne do dekoracji zewnętrznej przestrzeni Twojego domu, zaskoczą Cię swoimi ciekawymi właściwościami. Żywica syntetyczna to innowacyjny materiał, który został dobrze przyjęty przez sektor ogrodniczy ze względu na swoje wspaniałe właściwości. Jeśli chcesz przesadzić doniczki w swoim ogrodzie lub myślisz o nadaniu tarasowi spersonalizowanego charakteru poprzez umieszczenie roślin, polecamy donicę Normalis z laminatu
Donica z laminatu Normalis 50.95.25
727,00 zł
(brutto)
W magazynie
Donice Normalis to wysokiej jakości produkt wykonany ręcznie. Donice idealnie sprawdzają się na zewnątrz, odpowiednie są również do wystroju wnętrz. Technika wykonania pozwala na użytkowanie przez wiele lat. Są odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak woda, mróz oraz słońce. Pomimo masywnego wyglądu są lekkie, dzięki temu łatwo je przemieszczać. Donicę można uzbroić we wkładkę uprawną, która znacząco ułatwia sadzenie.
Donica z laminatu Falko 80
506,00 zł
(brutto)
Produkt dostępny na zamówienie
Wysoka biała donica do zadań specjalnych, wykonana z wysokiej jakości laminatu. Kształt zmiennego stożka, zwiększającego się ku kurze, stanowi idealny element dekoracyjny wnętrz nowoczesnych, ale także loftów. Pasuje również jako element wyposażenia biurowców i powierzchni handlowo- usługowych. Podkreśli piękno ogrodu tarasowego. Wąski symetryczny kształt donicy umożliwia wykorzystanie jej na niewielkich przestrzeniach, można postawić ją w rogu balkonu. Ubrana piękną zwisającą roślinności w zestawieni z kilkoma wysokimi donicami o podobnym kształcie stworzy ekran prywatności na balkonie czy tarasie. Lekki, odporny na mróz laminat pozwala na ekspozycję donicy na zewnątrz całym rokiem bez obawy zniszczenia. Kolor biały pasuje do każdego stylu i podkreśla jej szerokie walory użytkowe.
Donica z aluminium Cubi 120.38.38
1 226,00 zł
(brutto)
W magazynie
Klasyczna, zawsze modna donica o podstawie kwadratu – Cubi. Szukasz czegoś modnego i uniwersalnego, a jednocześnie eleganckiego i stylowego? Czegoś, co będzie Ci służyło przez wiele lat? Wszystkie te cechy posiada donica kwadratowa, przeznaczona do aranżacji tarasu i balkonu, która została wykonana z wysokiej jakości aluminium. Donica występuje w modnym w tym sezonie wysokim połysku. Jest do tego wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości. Alpejska biel podkreśla piękno nasadzeń. Prosty design idealnie komponuje się zarówno z małymi, jak i większymi kompozycjami kwiatowymi. Kwadratowa donica aluminiowa z pewnością sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom! Rozświetl atmosferę i stwórz zdrowe środowisko z naszą lekką i praktyczną doniczką o zewnętrznym przeznaczeniu.
Donica z laminatu Cubi 100.38.38
659,00 zł
(brutto)
W magazynie
Rośliny kwitnące, takie jak storczyki na parapecie, duże zielone rośliny na podłodze w salonie i małe sukulenty są ozdobnie inscenizowane za pomocą doniczki z laminatu w kolorze białym. Im większa roślina, tym bardziej stabilna powinna być donica wewnętrzna, aby zapewnić Twojemu zielonemu ukochanemu rajowi niezbędne wsparcie. Do dużych rośliny prezentowanych w salonie należy użyć donicy sporych rozmiarów, a do małych kwiatów wystarcza doniczka o odpowiedniej średniej wielkości. Prymat tu wiodą donice z laminatu przeznaczone do salonu, które są wodoszczelne i lekkie, co ułatwia przestawianie odpowiednio do potrzeb.
Donica z laminatu Cubi 80.38.38
575,00 zł
(brutto)
W magazynie
Nowoczesna donica, która pasuje do wszystkiego Szukacie Państwo eleganckiej, nowoczesnej donicy, która podkreśli walory estetyczne każdej kompozycji kwiatowej? Taka właśnie jest donica z laminatu Cubi. Jej prosty i elegancki design w połączeniu z wysokiej jakości produkcją sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych klientów. Jest to donica, która zostanie z Państwem na lata!
Donica z laminatu Normalis 80.55.25
623,00 zł
(brutto)
W magazynie
Biała prostokątna donica z laminatu - elegancja i uniwersalność Kompozycji kwiatowej nadaje wyjątkowego charakteru odpowiednia donica. Normalis to donica wykonana z laminatu, która podkreśli piękno Państwa aranżacji bez względu na preferowany styl. Donica nadaje się zarówno do ogrodu, jak i na balkon, taras oraz wnętrza nieruchomości. Prostokątny kształt donicy wpływa na jej uniwersalność i elegancki wygląd. Z kolei tworzywo z jakiego wykonana jest donica zapewnia jej wieloletnie użytkowanie.